Pozdrav od slávnostného kazateľa z odpustu sv. Anny

Slávnostným kazateľomto htoročného odpustu sv. Joachima a Anny v Kluknave bol Mons. Jan Szkodoń, krakovský pomocný biskup. Po slávnostnej sv. omši sme mu položili otázku:

Ako ste sa dozvedeli o odpuste sv. Anny vo farnosti Kluknava?

O Kluknave som sa dozvedel od kňaza Pavla Kubániho, ktorý tu bol neďaleko na praxi ako diakon. Takže on ma skontaktoval s tunajším kňazom. Veľmi ma potešilo, keď som sa dozvedel, že Váš prepošt pochádza z Liesku, lebo to je veľmi blízko – 5 km. Aj v homílii som hovoril, že od detstva intenzívne prežívam deň sv. Anny, lebo v mojej rodnej farnosti v Hniezdnom je sv. Anna patrónkou. Na oltári máme drevorezbu sv. Anny a sv. Joachima. V Krakove sme mali možnosť sa s kňazom prepoštom skontaktovať a dohodnúť sa. Vedel som, že sem chodí veľa ľudí, ale aj tak som veľmi nadšený tým, ako veľa ľudí sem prišlo, ako pekne spievali, že sa modlia a že ich nevystrašil ani dážď.
Takže žehnám všetkým farníkom a pútnikom tohto miesta a prosím ich aj o modlitby za mňa.

zaznamenal M. Magda