SVÄTÁ ZEM 2018

s odletom z Košíc

(púť pre farnosť Víťaz)

 

Termín:  05. 03. – 12. 03. 2018

Cena:  599,- €

V cene je zahrnuté:
– letenka Košice – Tel Aviv – Košice (cez Istanbul)
– 7 x ubytovanie s raňajkami, 6 x večera v 2 – 3 lôžkových izbách so soc. zariadením podľa programu
– doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom
– odborný sprievodca – kňaz
– servisné poplatky

V cene nie je zahrnuté:

– obslužné, ktoré predstavuje sumu 60,- €  (platí sa priamo sprievodcovi vo Sv. Zemi)

– komplexné cestovné poistenie 16,– €

 

Program zájazdu:

1.deň: v podvečerných  hodinách  stretnutie skupiny v Košiciach na letisku s následným odletom do Tel Avivu cez Istanbul. Po prílete transfér do Betlehéma ubytovanie

2.deň:  Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety; presun do Jeruzalema- Západný múr (múr nárekov); hora Sion – večeradlo a kostol usnutia Panny Márie.

3.deň: Presun do Galilee – Jericho, hora Karmel, Eliašova jaskyňa a miesto úcty Panny Márie Škapuliarskej; výstup na horu Tábor /peši, alebo taxíkom za 7,-USD/, prehliadka kostola Premenenia; Nazaret – bazilika Zvestovania a  kostol sv. Jozefa; Kána Galilejská –  miesto prvého zázraku Pána Ježiša, kde si manželia obnovujú manželské sľuby.

4.deň: Hora Blahoslavenstiev; Tabgha 1 – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb; Genezaretské jazero Tabgha 2 – miesto Primátu sv. Petra; Kafarnaum – dom sv. Petra a miestna  synagóga. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra;

5.deň: Jeruzalem – prehliadka mesta: návšteva Olivovej hory – panoráma (najkrajší pohľad na staré mesto); kostolík Dominus Flevit – miesto, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom;

6.deň: Getsemanská záhrada a bazilika Agónie /miesto, kde sa Pán Ježiš potil krvou/; kostol hrobu Panny Márie; prehliadka Starého mesta – Krížová cesta (Via Dolorosa); bazilika Božieho hrobu, Kalvária – Golgota.

7.deň: prehliadka Betánie – Lazárov hrob; návšteva miesta Ježišovho krstu Qasr al Jahúd na hranici s Jordánskom, prechod Júdskou púšťou – najstaršie obývané mesto sveta Jericho; hora pokušenia; návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Pre záujemcov je fakultatívny výlet  Massady a  Qumránu.

8.deň: Betlehem – bazilika Narodenia Ježiša Krista; Pole pastierov; jaskyňa Mlieka, možnosť nákupu suvenírov. V doobedňajších hodinách odchod na letisko do Tel Avivu, odlet do Košíc.

 Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

 Sprievodca si vyhradzuje právo na zmenu programu ! Program v ponukovom letáku je orientačný a prispôsobuje sa odletovým časom a situácii v Izraeli.

AWERTRAVEL

Hviezdoslavova 1469/61

905 01  Senica

el.: 034/651 3896

tel./fax: 034/651 2995

e-mail: awertravel@awertravel.sk

i-net: www.awertravel.sk

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *