Ahoj deti!


Možno si pamätáte na prvý školský deň, ako ste zvedavo očakávali, čo nové vám prinesie. Určite ste prežili chvíle napätia, radosti či sklamania, lebo taký je život. Koniec koncov, ako naňho spomínate, záleží len od vás.

Teraz sa tešíte, že mu konečne odzvonilo. Ako v rozprávke … zazvonil zvonec a školskému roku je koniec.

Hurá, sú tu prázdniny plné všelijakých zážitkov a zábavy. Slniečko vás bude príjemne hriať a pekne dohneda vás opáli. Osviežite sa zmrzlinou, zaplávate si v bazéne alebo v mori. Pre istotu však dávajte na seba pozor a v žiadnom prípade nezabudnite, že katolíckymi deťmi zostávate aj cez prázdniny, preto majte oči otvorené pre to, čo je dobré.


“Kdekoľvek povedú tvoje kroky,
čokoľvek budeš robiť,
cti svoje sny a ideály …
Váž si ich a nikdy sa ich nevzdávaj.
Potom sa jedného dňa tvoj sen
stane skutočnosťou.“


Úloha 1: Kresťania si majú navzájom pomáhať. Pomôž chlapcovi nájsť hrad z piesku.


Úloha 2: Hoci sa školský rok skončil, liturgický rok pokračuje.
Vymaľuj adventné a pôstne obdobie fialovou farbou, obdobie „cez rok“ zelenou farbou, veľkonočné a vianočné obdobie zostane biele. Potom doplň nasledujúce vety:

Stanislava K., Víťaz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.