Boží pokoj

„O nič nebuďte ustarostení. A vo všetkom modlitbou, prosbou a so vzdávaním vďaky prednášajte svoje žiadosti Bohu. A Boží pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť, uchráni vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi.“
(Flp 4, 6-7)Pane, ďakujem ti za tento nový deň. Ty jediný vieš, čo mi prinesie. Prijímam ho z tvojich rúk, hodinu za hodinou. Naplň moju dušu svojím pokojom a mierom, daj mi zmysel pre skutočnosť a odvahu k malým krôčikom.

Pomôž mi, aby som si pri plnení svojich povinností vždy našla čas pre ľudí, ktorí potrebujú moju pomoc alebo útechu. Chcem brať tento deň ako kus poľa, ktoré musím zorať. Rada by som doňho zasiala čo najviac lásky. Budem ti vďačná, Pane, keď mi pošleš do cesty niekoho, kto mi dá dobré slovo alebo úsmev. Zľutuj sa nad všetkými, ktorí volajú a nikto ich nepočuje, nad všetkými, ktorých nikto nemiluje a nepochváli, ktorým nikto nepoďakuje.

Naplň ich svojou silou, svetlom a radosťou.

Amen.

Lucia Galdunová, Víťaz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.