Ahoj deti!

Deti majú veľa prianí, choré deti ich majú
o jedno viac

Nemocnice sú plné chorých detí. Zo všetkých strán detských kliník sa ozýva detský plač, ktorý sa hlboko vrýva do sŕdc matiek a službukonajúceho personálu. Mnohí z nich nebudú Veľkú noc tráviť doma. Na oknách a sklenených dverách izieb im ju pripomínajú veselé nálepky zajačikov, kuriatok a pestrofarebných vajíčok. Mamičky sú veľmi trpezlivé, nemyslia na nepohodlie, ale na zdravie svojho dieťatka. Vedia, že keď prídu domov, všetko zlé im stonásobne vynahradia.


Aj Pán Ježiš trpel, nielen na kríži. A spolu s ním trpela aj jeho Matka. Boh nám všetky muky sveta vynahradil Ježišovým vzkriesením. Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista je predsa najväčším zázrakom a najdôležitejšou pravdou kresťanskej viery.


Počas radosti z Veľkej noci myslíme aj na chorých a všetkých, ktorí sa o nich s láskou starajú.


Prajem Vám veselé, pokojné a požehnané oslavy Ježišovho zmŕtvychvstania.

Úloha 1: Obrázok vymaľuj podľa pokynov.
1 – čierna, 2 – sivá, 3 – žltá, 4 – svetlohnedá 5 – hnedá, 6 – biela

Úloha 2: Puzzle vystrihni pozdĺž prerušovanej čiary. Ulož Ježiša do centra svojho života.

stranu pripravila: Mgr. S. Kolářová, Víťaz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.