Prežívaj svätú omšu (dokončenie)


V tej chvíli som bola užasnutá, lebo tie bytosti mali také krásne tváre, také žiarivé, ako si človek nevie predstaviť. Tie krásne tváre boli takmer ženské, hoci ich pokožka, stavba tela, ruky a výška boli mužské. Bosé nohy sa nedotýkali zeme, ale akoby sa po nej kĺzali. Ten sprievod bol prekrásny. (Tento opis anjelov strážnych zodpovedá svedectvu írskej mystičky Lorny Byronovej, druhá jej kniha Schody do neba).

Niektorí z nich niesli akoby zlatú misku s niečím, čo žiarilo čistým zlatým svetlom. Najsvätejšia Panna mi povedala: ,,To sú strážni anjeli tých, čo obetujú svätú omšu na mnohé úmysly a ktorí sú si vedomí, čo znamená tento obrad. Oni majú čo ponúknuť Pánovi…“

,,Obetujte mu v tejto chvíli (každý z nás) tieto dary… svoju bolesť, nádej, smútok, radosti a prosby. Pamätajte, že svätá omša má nekonečnú cenu! Buďte preto štedrí v obetovaní i prosbách.“

Za prvými anjelmi prichádzali tí anjeli, čo mali prázdne ruky. Matka Božia povedala: ,,To sú anjeli tých, čo sú tu prítomní, ale nikdy nič neobetujú. Nemajú záujem prežiť každý okamih svätej omše a neprinášajú Pánovi žiadny dar.“

Nakoniec prichádzali anjeli, ktorí boli veľmi smutní. Mali ruky zopnuté v modlitbe, ale sklopený zrak. To sú strážni anjeli tých, čo sú duchom neprítomní. Sú to tí, čo prišli len z povinnosti, bez túžby zúčastniť sa bohoslužby. Anjeli sú smutní, pretože okrem svojich modlitieb nemajú čo priniesť pred oltár.“

Nezarmucujte svojho strážneho anjela… Proste za obrátenie hriešnikov (aj za svoje vlastné), za mier vo svete, za svojich príbuzných a priateľov, susedov, za tých, čo sa zverujú do vašich modlitieb. Proste veľa. Nielen pre seba, ale aj pre ostatných.“ Nezabúdajte, že obeta, ktorá sa Pánovi najviac páči, je, keď sa celí obetujete až do krajnosti, aby vás Ježiš mohol cez Jeho zásluhy premeniť. Čo môžete vy obetovať Bohu z toho, čo je vaše? Iba ničotu a hriech. (To je často to jediné, čo máme) Otcovi sa páčia tie obety, ktoré sú spojené so zásluhami Ježiša Krista.“

Ten s ničím porovnateľný sprievod bol prekrásny. Všetky tie nebeské bytosti sa ukláňali pred oltárom. Niektorí nechávali svoje dary na zemi, iní kľačali na zemi s čelom takmer dotýkajúcim sa zeme a len čo prišli k oltáru, pred očami sa mi rozplynuli.

Pri speve Svätý, Svätý, Svätý… sa pri celebrantoch uhlopriečne až dozadu objavili tisícky anjelov s rôzne veľkými krídlami v bielych tunikách. Všetci s rukami zloženými v modlitbe pokľakli, klaňali sa a vzdávali česť Pánovi. Bolo počuť prekrásnu hudbu akoby viacerých zborov a súčasne spievali Svätý, Svätý, Svätý…

Nadišiel okamih najväčšieho zázraku nad zázrakmi – Premenenie. Po pravej strane za arcibiskupom sa objavil veľký zástup bytostí oblečených v tunikách pastelových farieb. Mohlo sa zdať že boli rovnakého veku, rovnako a bez vrások a nesmierne šťastné – všetci kľačali. Panna Mária povedala: „To sú všetci svätí a blahoslavení. Sú medzi nimi aj duše tvojich príbuzných, ktorí sa už tešia zo stretnutia s Pánom.“ A vtedy som ju zbadala. Panna Mária bola hneď napravo od arcibiskupa, len krok za celebrantom. Vznášala sa nad zemou a kľačala na veľmi jemných a priehľadných tkaninách, ktoré sa trblietali ako krištáľová voda. Najsvätejšia Panna sa zo zopnutými rukami pozerala s úctou a zahĺbením na celebranta. Odtiaľ na mňa prehovorila potichučky, ale priamo do srdca, bez toho, aby na mňa pozrela.

,,Si prekvapená, že ma vidíš za arcibiskupom? Tak je to správne … Pri všetkej láske, akou ma môj syn miluje, mi nikdy nedal takú dôstojnosť, akou obdaril kňazov, aby som ho mohla denne vziať do svojich rúk tak, ako to robia oni pri eucharistickom zázraku. Preto mám hlbokú úctu voči kňazom a zázraku, aký Boh prostredníctvom nich vykonáva. To ma núti kľačať až za nimi.“

Bože, koľko dôstojnosti, koľko milosti vylieva Pán na kňazské duše a ani my a možno ani niektorí z nich si to neuvedomujeme.

Pred oltárom sa objavili sivé tiene ľudí a dvíhali ruky. Panna Mária povedala: ,,To sú blahoslavené duše z očistca, ktoré čakajú na vaše modlitby, aby sa skončilo ich očisťovanie. A neprestávajte sa za ne modliť. Oni sa modlia za vás, ale za seba sa modliť nemôžu. Práve vy sa musíte modliť za ich vykúpenie, aby sa mohli stretnúť s Bohom a tešiť sa z jeho prítomnosti.“

,,Ako vidíš, tu som vždy… Ľudia chodia na púte, na miesta, kde som sa zjavila. Je to dobré pre milosti, ktoré tam dostanú, ale pri nijakom zjavení, na nijakom inom mieste nie som tak prítomná ako na svätej omši. Vždy ma nájdete pri oltári, kde sa slávi Eucharistia. S anjelmi zostávame pred bohostánkom, lebo vždy som s Ježišom.

spracovala Lucia Galdunová Táto kniha je vydaná v súlade s Apoštolátom Novej Evanjelizácie (ANE)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.