Krátke zprávy zo života našej Cirkvi


•Fórum mladých 2013

Arcidiecézne centrum pre mládež v Prešove pozýva mladých na Fórum mladých 2013. Fórum sa bude konať v dňoch 15.- 17.februára 2013 v Prešove v priestoroch Gymnázia sv. Moniky (GSM). Ide o stretnutie delegátov farností a spoločenstiev mladých, ktorí spoločne diskutujú na aktuálne témy, ktoré sa týkajú života mladých v rovine spoločenskej a duchovnej. Tento rok je témou Fóra “Ty si RO(c)K viery”. Informácie a prihlasovanie cez farské úrady alebo prihlášku na stiahnutie nájdete na http://premladez.sk/ . Tešíme sa na Vás. Prihlásiť sa je potrebné do 8. 2. 2013.

•Valentínska púť radosti

V týchto dňoch sme spustili prihlasovanie na 56. púť radosti. Téma valentínskej púte radosti: “Ja a Otec sme jedno”. Bližšie sa v tomto Roku viery zamýšľame nad základnými pravdami našej viery a teraz sústredí našu pozornosť na osobu Ježiša Krista náš pozvaný hosť: verbista, misionár žijúci na Slovensku Johny George Ambattu. Viac informácií ako aj on line prihlasovanie nájdete na www.domcek.org.

•Hymna SDM 2013 v slovenskom jazyku

Bratislava 15. januára (TK KBS) – Organizačný tím Svetových dní mládeže (SDM) 2013 na Slovensku má ďalšiu novinku. Predstavuje oficiálny preklad hymny SDM v slovenskom jazyku. Jej príprava trvala takmer tri mesiace, podieľali sa na nej amatérski a profesionálni hudobníci z viacerých miest. Dostala názov “Nádej svitania”. Za oficiálnym slovenským textom stojí novinár Tomáš Hudák.

“Dodnes si pamätám refrén hymny zo stretnutia mladých v Ríme, a to už je dobrých 12 rokov. Veľakrát to už pre mňa boli tie správne slová v správnej chvíli. Chcel som, aby sa nám aspoň trochu podarilo to isté aj s touto piesňou,” hovorí Tomáš Hudák. Slovenská verzia sa skladá z dvoch sloh a refrénu. Na jej nahrávke v súčasnosti pracuje skupina Ameň Kameň. Kapela ju oficiálne predstaví vo februári.

Hymna slávnostne zaznie aj v júli na otváracom ceremoniáli Národného stretnutia mládeže R13 v Ružomberku, ktoré predstavuje alternatívu pre tých, čo nepocestujú do Rio de Janeira. “Pieseň je kľúčovým symbolom medzinárodného stretnutia mladých ľudí. Získava si srdcia mladých na celom svete. Srdcia slovenských mladých si môže získať už vďaka slovenskej verzii,” pridáva Pavol Danko, zodpovedný za jej preklad.
Oficiálnu hymnu SDM zložil v portugalčine kňaz José Cândido z farnosti São Sebastião v Belo Horizonte Minas Gerais. Okrem toho, že je za oficiálnou hymnou, je tiež skladateľom ďalších 200 liturgických piesní. Predstavili ju koncom minulého roka v Brazílii.

Bližšie informácie sú na internetovej stránke www.rio13.sk.
TK KBS informoval Komunikačný tím SDM 2013

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.