Proč pláčeš, maminko?


„Proč pláčeš maminko?“ Ptá se malý chlapec svojí maminky… „Protože jsem žena,“ odpověděla. „Tomu vůbec nerozumím“, říká chlapec… Jeho matka ho s úsměvem pohladila: „Tomu ani nikdy rozumět nebudeš, ale to vůbec nevadí“. Později se ptá chlapec svého otce: „Tatínku , proč máma pláče jen tak bez důvodu?“ Jeho otec mohl jenom odpovědět :“Všechny ženy někdy pláčou bez zjevného důvodu…“

Malý chlapec vyrostl a stal se z něj mladý muž, ale stále přemýšlel, proč ženy pláčou… Nakonec hledal pomoc u pána Boha a ptá se ho: „Pane Bože, proč ženy pláčou?“ A pán Bůh odpověděl : Tenkrát, když jsem tvořil ženu, jsem se rozhodl, že musí být hodně zvláštní… Dal jsem jí záda, aby byla dost silná unést tíhu světa, ale i jemnou náruč na teplé objetí. Dal jsem ji vnitřní sílu, aby porodila děti a zvládla všechny potíže. Dal jsem jí sílu a vytrvalost, aby se starala o svoji rodinu a přátele i tehdy, kdy ostatní to vzdávají, aby přežila nemoci a únavu a přitom si nikdy nestěžovala.


Dal jsem jí srdce, z kterého dává lásku svým dětem a nejbližším, i když to není vždy jednoduché, aby ty nejmenší opět rozesmála a dospívajícím pomohla při jejich bolestech a trápeních. Dal jsem jí sílu, aby se starala o svého muže i přes jeho nedostatky. Na toto těžké poslání, jsem jí dal i SLZU, kterou používá, když je jí smutno nebo i při pocitu velkého štěstí. Klenot její oddanosti a lásky. Když ji uvidíš plakat, řekni jí, jak ji máš rád, a jak dobře o vás pečuje… Když i přesto dále pláče, věz, že se jí uleví a pak se cítí lépe. Řekni to všem ženám. Zaslouží si to. Řekni to i mužům, možná se poučí …

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.