Výzva arcibiskupa k modlitbe za pokoj na Ukrajine


Vo štvrtok 20. februára zaslal arcibiskup Bernard Bober prostredníctvom e.mailu prosbu kňazom a cez nich veriacim košickej arcidiecézy k modlitbe za pokoj vo svete, zvlášť na Ukrajine. Vo svojej výzve uvádza: „Znepokojene vnímame zložitú situáciu a to, čo sa deje na Ukrajine. V ťažkých chvíľach našich susedov je nevyhnutné zjednotiť sa v modlitbe a prosiť dobrotivého Pána Boha za pokoj pre obyvateľov Ukrajiny, za slobodu a za dodržiavanie základných ľudských práv.“

Zvlášť apeluje na spoločnú modlitbu, keď píše: „Na tento úmysel nech sa po tieto dni obetuje osobitne modlitba sv. ruženca, ktorú sa v našich kostoloch zvykneme spoločne modlievať pred sv. omšou.“ No nezabúda ani na súkromnú modlitbu, v ktorej sa môžeme spojiť na spoločný úmysel- za pokoj na Ukrajine: „ Okrem toho, povzbudzujem všetkých veriacich k osobnej modlitbe pred Svätostánkom alebo pred krížom.“ Do spoločných modlitieb veriacich arcibiskup Bober odporúča pridať prosbu:

„Ježišu, Boh pokoja, prosíme Ťa za obyvateľov Ukrajiny, chráň ich pred zlom a násilím, udeľ im dar pokoja a život v spravodlivosti, slobode a láske.“

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.