Vysluhovanie sviatosti v čase epidémie

Sviatosť krstu  dieťaťa sa vysluhuje bez sv. omše, za prítomnosti rodičov a krstných rodičov a bez rodinných osláv.

Sviatosť birmovania   naplánované na 26. apríla 2020 v našej farnosti sa prekladá na iný termín, ktorý upresní  arcibiskup po Veľkej noci, podľa vývoja situácie.

Sviatosť zmierenia je iba na nevyhnutné prípady. Hromadné spovedanie pred sviatkami, tento krát nie je možné. Prosím všetkých veriacich, aby tento stav rešpektovali a boli trpezliví. Keď táto epidémia pominie, bude veľa možností ako spomínané sviatosti prijať s najväčšou úctou a láskou.

Sviatosť pomazania chorých sa vysluhuje len v jednotlivých prípadoch s najvyššou mierou hygieny. V prípade nevyhnutnej duchovnej služby nakazenému v nemocnici je nevyhnutné postupovať striktne podľa inštrukcií ošetrujúceho lekára a len s ochrannými prvkami.

Sviatosť manželstva  je možné vysluhovať len bez sv. omše a iba za  účastinajbližších príbuzných a bez pohostenia.

Pohrebné obrady sa vysluhujú bez sv. omše a iba za  účastinajbližších príbuzných a bez karu. Všetci prítomní prídu s rúškami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.