Vstal z mŕtvych

Pán naozaj vstal z mŕtvych. Aleluja. Jemu patrí sláva a moc na večné veky (Lk 24, 34)! Slávne Pánovo zmŕtvychvstanie je kľúčom k pochopeniu jeho celého života a základom našej viery. Bez tohto víťazstva nad smrťou, hovorí svätý Pavol, bolo by celé hlásanie márne a márna by bola aj naša viera. Okrem toho Kristovo zmŕtvychvstanie je zárukou aj nášho budúceho zmŕtvychvstania.

Boh bohatý na milosrdenstvo, pre svoju nesmiernu lásku, ktorou nás miluje, hoci sme boli pre hriechy mŕtvi, oživil nás s Kristom a s ním nás vzkriesil a daroval nám miesto v nebi v Kristovi Ježišovi (Ef 2, 4-6).

Zmŕtvychvstanie je najvyšším argumentom božskosti nášho Pána. Zmŕtvychvstanie je predovšetkým potvrdením všetkého, čo Kristus robil a učil. Všetky pravdy, aj tie ľudskému rozumu najnedostupnejšie, nachádzajú svoje odôvodnenie, ak Kristus svojim zmŕtvychvstaním podal definitívny dôkaz svoje božskej moci, ktorý bol prisľúbil.

Ježiš Kristus žije. Napĺňa nás to radosťou. Toto je veľká pravda, ktorá dáva zmysel našej viere. Ježiš, ktorý zomrel na kríži, vstal z mŕtvych, zvíťazil nad smrťou, nad vládou tmy, bolesti a úzkosti …, v ňom nachádzame všetko, bez neho je náš život prázdny.

Nech svetlo slávne zmŕtvychvstalého Krista, rozptýli temnotu našich sŕdc a myslí. Prinášajme svetlo zmŕtvychvstalého Krista do všetkých oblastí ľudskej činnosti: do tovární, do laboratórií, do práce v poľnohospodárstve, do remeselníckych dielní, do ulíc veľkomiest i na horské chodníky.

Cez nás nech ho cítia všetci ľudia okolo nás.

duchovný otec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.