ŽIJÚ MEDZI NAMI – 19 rokov v službe kostola

Pane Bože, ako ten čas letí, sme rok čo rok starší, zdravia už ubúda, akoby sa už zvečerievalo.

Pred rokom 1987 bol v našom kostolíku kostolníkom nebohý pán Valent Jenča. Bol ním dlhé roky. Keď ho Pán Boh povolal, mal 78 rokov; tejto služby sa ujal jeho najstarší syn Michal, ktorý slúži Pánu Bohu, kostolu aj ľuďom doteraz. Má 73 rokov, je človekom pracovitým a obozretným ako v rodine, tak aj v kostole. Žije so svojou rodinou usporiadaným kresťanským životom. Nie je človekom, ktorý siaha po alkohole alebo po veciach, ktoré by ho odrádzali od kostola. Vie si sám poradiť vo všetkom, čo patrí do kostola i ku kostolu. Presvedčila som sa, lebo sama som upratovala kostol 14 rokov: všetko muselo byť uložené tak, aby dobre vedel, kde každú vec dal, kde ju nájde. Rozumie si s každým kňazom a každý kňaz si ho váži. Vždy je pripravený, či je svätá omša ráno alebo večer, je stále v pohotovosti k dispozícii ako vojak v službe Božej. Preto prosme: Pane Bože, daj mu zdravia a Božích milostí, aby ešte dlho slúžil Bohu, kostolu i všetkým veriacim.

Helena Hudáková, Ovčie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.