Prázdniny s Bohom

Opäť sú tu prázdniny, dni voľna a oddychu od školy a práce. Nastávajú dni voľna, ktoré sú potrebné na zrelaxovanie tak pre telo ako aj pre dušu. Zabehnutý denný stereotyp sa zmení. Niečo vynecháme, niečo nemusíme urobiť a niečo nové zažijeme na inom mieste a s inými ľuďmi. Jednoducho sú tú dni voľna a oddychu, tak dlho očakávané. Preto neváhajte a využite ich naplno. Tešte sa z každého dňa, či bude zamračené alebo jasno, či bude lejak alebo páľava.
Nezabudnite: v čase voľna môžete aj lepšie vnímať Boha – v tichu kostola, pri čítaní dobrej knihy, v ľúbeznom šume storočnej lipy, pri východe či západe slnka, vlniacom sa obilí, pestrofarebnej lúke, k nebu týčiacich sa horských končiarov, pri pokojnom mori …
Zvlášť by sme mali jeho prítomnosť zažiť aj pri bohoslužbách, na ktorých sa môžete zúčastniť v pokoji, bez náhlenia. To je dobrá investícia. Preto zájdite aj do chrámov, ktoré budú vo vašom prostredí, kde budete oddychovať a v nich s Ním nájdete pokoj a občerstvenie pre svoju dušu.
Oddýchnutí, obohatení, spokojní, po dňoch voľna a prázdnin sa opäť vrátite do škôl, ku svojej práci, každodenným povinnostiam, aby ste ďalej budovali Božie kráľovstvo a plnili svoje poslanie, ku ktorému sme povolaní a ku ktorému potrebujeme aj tieto dni voľna a oddychu.
Nech sa páči, prázdniny, dni voľna, sú tu. Využite ich k svojej spokojnosti. Príjemné letné dni Vám praje duchovný.

Oliver Székely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.