Ahoj deti!

Ježiš povedal: „Keď zostanete vo mne, ja zostanem vo vás.“ Znamená to, že keď budeme zachovávať Božie prikázania a budeme všetko robiť podľa Božích slov, zostaneme v Bohu. A Boh zas zostane v nás, čím nám zabezpečí miesto v raji nebeskom. Ako už vieme, Ježiš zomrel za naše hriechy. Keď Ježiš zomrel za naše hriechy, čo je to vlastne hriech? Hriech je to previnenie proti rozumu, proti pravde a proti správnému svedomiu. Je to priestupok proti opravdivej láske k Bohu a blížnemu. Bol definovaný ako skutok, slovo, alebo túžba proti večnému zákonu. Dôsledkom hriechu je narušenosť s Bohom, s ľudmi a so sebou. A preto, aby za nás netrpel ešte viac, tak mu nepridávajme viac hriechov. Aspoň cez pôst, ktorý nám poukazuje, aby sme prestali načas robiť zlé veci, ako je: hovoriť neslušné slová, nechodiť do kostola, kradnúť, klamať a mnoho ďalších zlých vecí. A preto dajme si predsavzatie.

Deti skúste vylúskať túto tajničku. Dozviete sa, že je…

Ježiš zomrel za nás.
Úloha 1:
Nakresli seba pod kríž, ak si Ježišov verný nasledovateľ.

stránku pripravila: Miriam Čakurdová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.