Nekrológ za dp. Ladislavom Francom

Iba v Bohu spočiň, duša moja,
lebo od neho mi prichádza spása. (Ž 62,2)


S kresťanskou nádejou vo vzkriesenie a večný život oznamujeme,
že dňa 12. októbra 2010 nás predišiel do večnosti dp. Ladislav Franc.
15. októbra 2010 o 14:00 hod. vo farnosti Víťaz, pohrebným obradom
spojeným so zádušnou svätou omšou, ktorej predsedal
mons. Bernard Bober, acibiskup košickej arcidiecézy,
sme sa s ním rozlúčili.

Narodil sa 27. júna 1941 vo Víťaze a kňazskú vysviacku prijal 5. júna 1966 v Bratislave. Na budúci rok by si bol pripomenul 45 rokov kňazstva.

Ako kaplán pôsobil v Bardejove, Košiciach na juhu – Kráľovnej pokoja, v Košiciach v Dóme sv. Alžbety, potom sa stal na štyri roky v Malčiciach správcom farnosti, v Richvalde pôsobil dvanásť rokov, v krátkom období od 1. 5. do 31. 8. 1990 bol vo farnosti Stropkov. Potom na vlastnú žiadosť ho o. arcibiskup poslal do farnosti Osikov a tu pôsobil šestnásť rokov. S jeho pričinením sa vo farnosti Richvald a Osikov zrekonštruovali kostoly. V Šibe a Fričkovciach sa postavili nové kostoly. Od 1. mája 2006 prišiel medzi nás ako výpomocný duchovný vo farnosti Víťaz.

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.