Polnočná sv. omša v „modrom“


Prvýkrát počas mojej 22-ročnej praxe som mohol sláviť narodenie Pána polnočnou sv. omšou v službe. V tomto roku nám hasičom pribudol duchovný pastier vdp. Mgr.por. Marcel Senderák, ktorý je duchovným správcom najväčšej farnosti. Má na starosti hasičov a horských záchranárov v prešovskom a košickom kraji.

Počas služby sme sa mohli vyspovedať a pripraviť štedrovečerné menu. Bola to zvláštna atmosféra, byť v pohotovosti a zároveň myslieť na rodinu a známych. V celej zmene bolo cítiť to vzrušenie, čo ak práve počas bohoslužby budeme mať výjazd. Vďaka Bohu sme mohli sláviť jeho narodenie bez výjazdu.

Chcem poďakovať vdp. Marcelovi za krásny zážitok z jeho slov, ktorými nás povzbudil v našom poslaní pomáhať ľuďom v núdzi. V mene všetkých hasičov KR HaZZ v Prešove chcem zaželať šťastný nový rok všetkým vám, aby sme sa stretávali len v pokojných situáciách.

npor. Straka Ján, Víťaz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.