Stalo sa:

– 12.12. – deti z Dobrej Noviny sa zúčastnili tzv. vysielacej sv. omše vo Vranove nad Topľou, kde sa stretli s pomocným biskupom Stanislavom Stolárikom.
Účasť: 400 koledníkov zo 17 farností. Svätú omšu slávil košický pomocný biskup Stanislav Stolárik, ktorý povedal, že „Ján Krstiteľ ohlasoval Ježiša Krista, bol odmenený väznením a smrťou, aj nám sa môže dostať nie príjemného prijatia, ale aj tak sa to oplatí robiť a naša obeta sa zmení na radosť tým, že pomôžeme deťom v Afrike“. Vyzval deti, „aby boli poslami Ježiša Krista, aj keď ich nebudú chcieť všade prijať“.

– 25. – 26. 12. – slávili sme sviatky pokoja – Narodenie Božieho Syna; na oslavu narodenia Ježiša Krista pri jeho kolíske spievali deti z materskej škôlky a deti Dobrej Noviny koledovali ako je zvykom po našich domoch

– 31. 12. 2010 – 1. 1. 2011 – bilancovali sme starý rok a priali si do nového roka

– 6. 1. – požehnávanie nových príbytkov

– 9. 1. – nedeľa Krstu Pána – ukončili sme vianočný čas

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.