Vianocne pozdravy


Srdečne pozdravujem z Karagandy a požehnaný čas Božieho Narodenia.

sr. Alma Džamová


b>Redakcia Spektrum vospolok! Aby moje želanie nezostalo len pri slovách, prajem Vám skutočné prežitie sviatkov zrodenia malého dieťatka Ježiša vo Vašich srdciach, aby nám Boh dal silu a múdrosť zhora otvoriť mu ich a prijať ho do srdca tak, ako je jeho najsvätejšia vôľa. K tomu Vám želám a vyprosujem v modlitbe veľa radosti, pokoja, nádeje, milosrdenstva, ohľaduplnosti, odpustenia a vlastne všetko, čo patrí do Desatora. Jednoducho radujte sa v Pánovi, lebo On je Víťaz!
Tiež veľa lásky, žiadne vrásky a keď vrásky, tak len z Lásky.
Boh Vám žehnaj!

Vaša mamka Anka Galová.Čochvíľa budú Vianoce
a nieto veľa snehu.
Na stromček ľudia vešajú
tradičnú svoju nehu.


Vianoce 2011
Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.
Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil.
Jn 3,16-17

Počas sviatkov Narodenia Pána
a v novom roku
Boh nádeje nech vás naplní
všetkou radosťou a pokojom vo viere,
aby ste v sile Ducha Svätého oplývali nádejou. (Rim 15,13)
Vladimír Stahovec, Rím, 2011


Pán Magda Martin, mám v ruke vaše Spektrum z decembra, ktoré došlo p. M. Magdovi ešte pred Vianocami a tam je táto adresa, tak to využívam, aby som Vás pozdravila a poďakovala za Váš vianočný pozdrav i prianie pre p. M. Magdu i pre mňa. My Vám žičíme podobne šťastie, zdravie, Božiu pomoc a požehnanie pre Vás i pre Vašich blízkych do celého nastavajúceho nového roku. Dúfame, že ste sviatky Božieho narodenia prežili v pokoji a radosti. My tiež, ale nie bez ťažkostí. Medzi sviatkami sa ohlásil pátrovi pruh (hernia), tak sme boli na pohotovosti, vrátilo sa mu to na miesto. Cestou v sanitke asi prechladol, mal zvýšenú teplotu, ale len krátko, ani antibiotiká nebolo treba dať. Ale stále myslí na koniec. V mysli je v nejakom inom svete, cestuje, účinkuje vo farnosti, nejakej tete do Ameriky sa berie na pohreb a tak je z toho unavený, že dnes od rána ešte sa poriadne nezobudil, tak nevieme ako to bude ďalej. V decembri ho bola navštíviť jeho sestra s mužom, i pošty dostal veľa, len mu prečítame, lebo on leží po zlomenine bedrovej kosti v minulom roku. Trochu schádzal s pomocou na vozíček, ale s námahou, pomaly dozrieva. Nemôže už nič robiť, len sa modlí. Aj Vy sa modlite. S pozdravom aj od neho ostáva sr. Magdaléna.

Aj v tomto roku budem ďakovať Bohu, oplátky jesť, orechy hádzať do rohu,
slovenské jablko jesť v ďalekej krajine i vianočnú rybu, pri talianskom víne, ovocie rôzneho druhu i eucharistie;
pri Ježiškovi cítiť, ako mu srdce bije, ako mu krv nemluvniatka v žilách pulzuje…
Z duchovného prameňa sa pri ňom napijem…

Už 10. Vianoce rodičia moji večne odpočívajú po ťažkom boji…
Už 10. rok tíško počúvam Tichú noc, či melódie rozprávok, nádherných Vianoc, aj spev nášho dolnoohajského Spevokolu…
A všetkým želám, nech plnia Božiu svätú vôľu!
Aj 10. tieto sviatky sú pre mňa nevšedné, no spomienka ani na ne nikdy nevybledne!

Ústredným bodom je Ježiško znovuzrodený,
nami všetkými – rodinou, známymi – uctený.
Priatelia, buďte zdraví, šťastní, láskaví a ani na nový rok nemajte obavy!
Budem myslieť na vás na vianočnej ceste:
v slávnom Ríme – vo večnom a svätom meste i v Marano Equo – u pátra Šebastiána…
S Božou pomocou chcem priniesť veľa požehnania.

G. Veak

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.