9. rozhlasová púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove

„Kde nakúpime chleba, aby sa títo najedli?“ (Jn 6, 5)


Pri pohľade na veľký zástup musela Ježišova otázka Filipa poriadne zaskočiť. Veď tam je vyše päťtisíc ľudí. A ani dvesto denárov by nestačilo, ak by mal každý dostať čo len omrvinku! Potom Ježiš apoštolom povie, aby medzi ľudí rozdelili päť bochníkov chleba a dve ryby, ktoré má pri sebe jeden chlapec. Filip to všetko v duchu delí na menšie a menšie kúsky. Ako to môže fungovať?

Filip ešte stále nepostrehol, že v Božej ekonomike menej a najmenej často znamená najviac.

Nebuďme však na Filipa príliš tvrdí. Zrejme aj my by sme zmýšľali rovnako. Ak práve teraz máme „viac“ – viac peňazí, viac času, viac možností, viac vplyvu – všetko sa dá vyriešiť. Ak je však to „viac“ pre nás v nedohľadne, Boh chce, aby sme v neho verili a dôverovali mu.

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.