Dokument o povolení výstavby krížovej cesty


Pri upratovaní v našom drevenom sklade sme našli vzácny dokument, ktorý vydal nebohý o. biskup Jozef Čarsky v súvislosti s výstavbou nášho farského chrámu sv. Jozefa, robotníka. V dokumente sa konkrétne pojednáva o výstavbe krížovej cesty. Prinášame vám kópiu tohto dokumentu spolu s prekladom jeho latinských textov.

Text preložila Martina Gondová.

1. časť textu je povolenie – V súlade s našou právomocou povoľujeme týmto výstavbu zastavení Krížovej cesty v cirkevnej filiálke sv. Jozefa v obci Víťaz, vo farnosti Široké a vyslovujem požehnanie stavaniu Krížovej cesty a milosť obci.
Autor: biskup Čarský, správca košický a satmársky,

2. časť hovorí už o požehnaní hotovej stavby: Ja dolu podpísaný v nadšení, ktoré bolo mi zoslané, som postavil a požehnal zastavenia Krížovej cesty na mieste, ktoré bolo vybraté a označené.

Víťaz dňa 25. marca 1962

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.