Odkaz sv. Anny od otca arcibiskupa Sokola


Sv. Anna žila pred vyše 2000 rokmi a predsa je aktuálna aj teraz, lebo bola vzornou manželkou a matkou, čím nám dáva príklad pre našich manželov, teda otcov a mamy, aby žili príkladne, spoliehali na Pána Boha v týchto ťažkých časoch, aby boli vychovávateľmi, aby mali čas na výchovu pre svoje deti a aby žili pre svoju rodinu. To je budúcnosť a to zachová vieru v srdciach nášho veriaceho slovenského ľudu. Inak potopa.

Boli ste tu už niekedy?

Nikdy. Bol som v Prešove, v Bardejovských Kúpeľoch, v Košiciach, ale tuto nikdy. Nechcelo sa mi veriť, že je to tak ďaleko. Myslel som si, že je to voľakde pri Poprade a naraz ideme jak na druhý svet.

Vo Vašom príhovore bolo cítiť nadšenie. Bolo to tým počtom ľudí?

Pekné počasie, veľký počet ľudí a tiež aktuálna téma – sv. Anna, vzor a príklad modlitby a dobrej manželky, dobrej matky a dobrej vychovávateľky. Žena, ktorá hýbe kolískou, hýbe svetom.

– re –

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.