Stalo sa:


– 6. 9. – Svätý Otec Benedikt XVI. povýšil farský kostol Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou na baziliku minor. Slávnostné vyhlásenie sa uskutočnilo za veľkej účasti ľudu a kňazov pri sv. omši, ktorú slávil J. Em. Jozef kardinál Tomko

– 8. 9. – oslávili sme sviatok Narodenia Panny Márie na Doline, kde je zasvätená kaplnka tomuto titulu. Svojim slovom nás povzbudil duchovný otec Peter Čorba, farár v Krížovanoch. Pri tejto príležitosti sme zistili, že dva zvony v kaplnke boli ukradnuté a následné zničené.

– 15. 9. – oddychovali a slávili sme štátny aj cirkevný sviatok patrónky Slovenska, Sedembolestnej Panny Márie

– cez celý október sa intenzívnejšie modlíme jednoduchú hlbokú modlitbu posvätného ruženca

– 5. 10. – ďakovnou sv. omšou na Doline, za všetky dobrodenia živej prírody a za krásu stvoreného sveta, sme si uctili patróna poľovníkov, sv. Huberta a oslávili Stvoriteľa sveta • putovali sme k ružencovej Panne Márii do Obišoviec

-re-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.